Požáry

ohnisko žhavých zpráv | hasiči aktuálně
 1. U Kralup nad Vltavou, ve směru na Kozomín, došlo k nehodě tří osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, jeden člověk byl zraněn.
 2. Ve Frymburku na Klatovsku došlo ke zřícení části zdi a krovu stodoly stojící vedle hasičské zbrojnice. Trosky zasáhly několik kontejnerů na tříděný odpad a střechu požární zbrojnice. Ke zranění osob nedošlo. V troskách se nikdo nenalézal.
 3. V sobotu 17. listopadu 2018 proběhlo ve Skalné (okr. Cheb) slavnostní předání nové hasičské zbrojnice místní jednotce Sboru dobrovolných hasičů. Akce se konala za krásného slunečného počasí a proběhla za účasti představitelů města Skalná, Hasičského záchranného sboru ČR, Karlovarského kraje, členů jednotky SDH, obyvatel a hostů města Skalná.
 4. Otevření rodinného domu v ulici Dělnická v Ústí nad Orlicí zajistila místní profesionální jednotka.
 5. Požár kompostu v obci Luže likvidovaly tři jednotky. Hasiči zasahovali v ulici Poděbradova.
 6. V Mokré-Horákově zasahovali hasiči z Pozořic u nehody dvou osobních vozidel. Obešla se bez zranění.
 7. Požár elektrorozvaděče v ulici Krále Jana v Chotěboři způsobil škodu za 100 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla jeho technická závada.
 8. Hořela stavební buňka v ulici Kolbenova v Praze 9. Na místě zasahovaly jednotky z holešovické a satalické stanice. Hasiči z objektu vynesli dvě tlakové lahve, příčina požáru je předmětem dalšího šetření.
 9. Mezi obcemi Dobelice a Hostěradice na Znojemsku zasahovaly dvě jednotky u nehody osobního vozidla, narazilo do stromu. Jednu zraněnou osobu hasiči transportovali do sanitky, také provedli protipožární opatření.
 10. Společnost WISS Czech dodala hasičům dvanácté pražské městské části Cholupice novou velkoobjemovou cisternovou automobilovou stříkačku na podvozku Scania. Na její pořízení přispělo sedmi a půl miliony hlavní město Praha.
 11. Ve středu 21. listopadu 2018 dopoledne hasiči z celého kraje hromadně darovali na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci krev a krevní plazmu.
 12. Dvě jednotky vyjely do ulice Hájecká v Brně k požáru odpadu v plechovém kontejneru. Uhašen byl vysokotlakým vodním proudem.
 13. V Dětmarovicích - Koukolné zasahovali hasiči u nehody nákladního a osobního vozidla. Jeden člověk byl zraněn.
 14. V Jižní ulici v Hradci Králové se stala dopravní nehoda, kdy osobní vůz vyjel ze silnice, poškodil dopravní značení a naboural do několika zaparkovaných automobilů na parkovišti. Celkem vznikla škoda na sedmi automobilech.
 15. V ulici U Přeložky v Úvalech narazil osobní automobil do sloupu telefonního vedení. Na místo vyjely složky IZS.
 16. Jednotka HZS ze stanice Ústí nad Labem vyjela k požáru v Žižkově ulici v Ústí nad Labem. Hořel motor osobního auta. Uvnitř vozu nikdo nebyl.
 17. Špatně uzavřený sporák byl příčinou úniku plynu v bytovém domě v ulici Hutník ve Veselí nad Moravou. U události zasahovala místní profesionální jednotka.
 18. V obci Malínky zasahovali hasiči z pěti jednotek u požáru krbu. Na hašení byl nasazen jeden vodní proud.
 19. Mezi Zastávku a Vysoké Popovice vyjely jednotky z Ivančic a Rosic k čelnímu střetu dvou osobních vozidel. Jeden člověk byl zraněn.
 20. Hasiči vyprošťují pomocí zvedacích vaků osobu pod dodávkovým automobilem v pražských Modřanech, v ulici Soukalova.
 21. Únik plynu v domě v ulici Havlíčkova v Pardubicích řeší místní profesionální jednotka.
 22. Krajské operační a informační středisko přijalo 21. listopadu 2018 v 16:17 oznámení, že došlo pravděpodobně k požáru v panelovém domě v ulici Dlouhá v Trutnově. Hořet mělo v sedmém nadzemním podlaží.
 23. V Opatovicích, v ulici Malá trať, hasiči ze Židlochovic spolupracují se ZZS při resuscitaci pacienta.
 24. Požár zahradního domku v ulici K Řeporyjím v Praze likviduje jednotka hasičů v dýchací technice jedním C proudem.
 25. V sobotu 10. listopadu 2018 přivítala obec Tvarožná v okrese Brno-venkov každoroční aktiv zasloužilých hasičů Jihomoravského kraje. Setkání organizoval výkonný výbor OSH Brno-venkov ve spolupráci s KSH Jihomoravského kraje, obcí Tvarožná a Krajským úřadem Jihomoravského kraje.
 26. Profesionální hasiči z Jičína zasahovali v katastru části Radim - Tužín. V lese došlo ke zranění osoby v nepřístupném terénu. K pacientovi se museli dostat hasiči pěšky, zraněného donesli až k místu, kde čekala zdravotnická záchranná služba.
 27. Na 64. kilometru dálnice D4 na úrovni Mitrovic narazila dodávka do stromu. Na místě zasahují hasiči, zdravotníci i policisté.
 28. Ve středu 21. listopadu 2018 v 12:54 hodin zasahovaly dvě jednotky pražských hasičů v ulici Strakonická v oblasti Chuchle. Ve směru z Prahy došlo k nehodě dvou nákladních vozidel.
 29. K havárii osobního vozidla byli dne 21. listopadu 2018 o půl jedné odpoledne přivoláni profesionální hasiči ze stanice Valašské Klobouky.
 30. Na silnici mezi Ostrovačicemi a Rosicemi zasahují hasiči u střetu dodavky a osobního vozidla. Jednoho člověka hasiči vyprostili, do nemocnice ho transportuje vrtulník.