Požáry

ohnisko žhavých zpráv | hasiči aktuálně
 1. Další - a bohužel už poslední - medaile posbírali čeští hasiči na Světových policejních a hasičských hrách v Číně. Uspěli jak zápasníci, tak závodníci v disciplíně Stair race - výběhu do schodů.
 2. Dvě jednotky zasahují na hlavní silnici mezi Černou Horou a Bořitovem u dopravní nehody osobního vozidla.
 3. K nehodě nákladního a osobního vozidla vyjeli hasiči do ulice Ringhofferova ve Velkých Popovicích.
 4. V Kubátově ulici v Háji u Duchcova zasahují složky IZS u nárazu osobního vozidla do stromu.
 5. Neobvyklé cvičení mají za sebou hasiči ze Zlínského kraje, a to konkrétně z Uherskohradišťska a Zlínska. Hasiči z lezecké skupiny si pro své cvičení vybrali neobvyklé místo, a to 250metrový vysílač v Topolné. Pro ně samotné to byla velká výzva, neboť v tak velkých výškách běžně necvičí.
 6. Tři jednotky likvidovaly v obci Mašovice na Znojemsku požár dvoupodlažní zděné budovy. Na hašení hasiči nasadili vysokotlaký a C proud.
 7. V Přerově, v místní části Velká Dlážka v areálu metalšrotu, došlo k požáru nákladního vozidla. Škoda byla vyčíslena na tři miliony korun, s největší pravděpodobností půjde o technickou závadu.
 8. Profesionální jednotka z Pardubic vyjela do ulice Pardubická v Opatovicích nad Labem k úniku nafty z dodávky.
 9. Složky IZS ze dvou krajů zasahovaly na 171. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno u nehody osobního vozidla. Zdravotníci ošetřili dítě, které se naštěstí zranilo pouze lehce. Zkontrolovali také stav mladé ženy, ta byla bez zranění.
 10. V zatáčkách za obcí Olomučany, směrem na Křtiny, zasahují hasiči z Blanska u nehody dvou osobních vozidel. Zraněna byla jedna osoba.
 11. K čelnímu střetu dvou osobních vozidel vyjeli hasiči mezi Kladno a Kamenné Žehrovice.
 12. Požár suchých větví likvidovali hasiči z Líšně v ulici Jedovnická v Brně.
 13. Hasiči Jablonného v Podještědí a Stráže pod Ralskem zasahovali u požáru osobního automobilu ve Stráži pod Ralskem.
 14. Požár osobního automobilu hasili hasiči ze dvou jednotek v ulici Měšťanská v Hodoníně pomocí vysokotlakého proudu.
 15. Za obcí Volary ve směru na Strážný došlo k nárazu osobního vozidla do stromu. Na místo vyjely složky IZS.
 16. Hasiči ze stanice Kroměříž byli vysláni do Chropyně na Kroměřížsku k dopravní nehodě dodávky a motorky. Při nehodě byl zraněn motorkář, kterému hasiči do příjezdu záchranářů poskytovali předlékařskou pomoc.
 17. V pátek 16. srpna 2019 krátce před třináctou hodinou odchytávali hasiči leguána v ostravské městské části Hrabůvka.
 18. Tři jednotky hasičů se postupně zapojily do odstraňování následků nehody, ke které došlo v pátek 16. srpna 2019 na úzké silnici z Raduně do Komárova na Opavsku.
 19. V Dolní Poustevně zasahují hasiči ze dvou jednotek, zdravotníci i policisté u nehody osobního vozidla, narazilo do domu. Uvnitř byly dvě osoby, jedna se zranila.
 20. Ve čtvrtek 15. 8. 2019 se příslušníci Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje zúčastnili výcviku - pátrací akce v komplikovaném terénu divoká voda v řece Kamenici, v úseku Dolský Mlýn – Hřensko.
 21. V Pasecké ulici v Proseči na Chrudimsku došlo k nehodě osobního vozidla, na místě zasahují složky IZS včetně vrtulníku LZS.
 22. Mezi 171. a 172. druhým kilometrem dálnice D1 směrem na Brno došlo k úniku nafty po technické závadě vozidla. Na místo vyjeli hasiči z Rosic.
 23. Hasiči z Hodonína vyjeli do části Dubňany k nehodě cyklisty na cyklostezce.
 24. Jednotka HZS Benešov byla vyslána do obce Maršovice k požáru osobního automobilu. Vozidlo bylo na kombinovaný pohon - benzín/LPG. Při ohlášení události hořelo v motorové části, ale v tomto případě je rozvoj požáru velmi rychlý. Při příjezdu hasičů na místo tak bylo vozidlo celé v plamenech.
 25. Na několik hodin byla v pátek zcela uzavřena komunikace ll/427 nedaleko Polešovic. Příčinou byla vážná dopravní nehoda, která se stala krátce před půl osmou ráno. Prozatím z neznámých příčin vjel čtyřiadvacetiletý řidič do protisměru, kde se jeho automobil čelně srazil s protijedoucím osobním vozidlem.
 26. Dne 16. srpna 2019 ráno ve 4:18 hodin vyjelo 7 jednotek hasičů k výbuchu plynu v jednom z panelových domů v Liberci V - Kristiánov. Výbuch nastal v 7. NP a následně způsobil požár.
 27. Jednotka HZS ze stanice Ústí nad Labem vyjela k požáru v Hilarově ulici v Ústí nad Labem – Skřivánku. Hořely tři kontejnery, dva na komunální odpad a jeden na tříděný odpad.
 28. Neštěstí se stalo v Českém Těšíně, na koleji ve směru jízdy Český Těšín – Albrechtice. Muže polské státní příslušnosti zachytila vlaková souprava City Elefant.
 29. V minulém roce jsme vám představili systém FTCS (Firetruck control system) na řízení požární nástavby od společnosti RCE systems. Co se od té doby změnilo?
 30. Rychnovští profesionální hasiči byli přivoláni do Javornice k záchraně psa, kterému uvízla tlapka ve výlevce v koupelně. Jednotka odpad vyšroubovala, část bruskou odřízla a psa v pořádku vyprostila.