Požáry

ohnisko žhavých zpráv | hasiči aktuálně
 1. Pravidelnou přípravu absolvovali 4. prosince 2019 profesionální hasiči – lezci z územních odborů HZS Královéhradeckého kraje na sedačkové lanovce v Deštném v Orlických horách. Nacvičovali zde záchranu osob, které zůstaly uvězněny na porouchané lanovce.
 2. Únik benzinu z vozidla způsobený technickou závadou řešili hasiči v ulici Fišova v Brně.
 3. Do ulice Kotlářská v Brně vyjeli hasiči ze stanice Lidická k nahlášenému požáru bytu, uhasili ho jedním vodním proudem. Byt opustily čtyři osoby, požár způsobil škodu za 50 tisíc korun.
 4. Krajské operační a informační středisko přijalo dne 10. prosince 2019 krátce po patnácté hodině ohlášení požáru ubytovny v České Lípě.
 5. Do ulice Masarykova v Rudné vyjely složky IZS ke střetu osobního vozidla a motorky.
 6. Jednotka ze stanice Chomutov zasahuje u dopravní nehody osobního a nákladního auta v Kamenné ulici v Chomutově. V havarovaném osobním voze byla zaklíněna zraněná řidička. Hasiči ji vyprostili a předali Zdravotnické záchranné službě. Silnice je po dobu zásahu uzavřena.
 7. V obci Pohora na Blanensku se převrátil nákladní automobil na bok, na místo vyjely dvě profesionální jednotky - zachytávaly unikající provozní kapaliny.
 8. Profesionální hasiči z Tachova a Stříbra vyjeli k obci Holostřevy k nahlášenému požáru autobusu.
 9. V ulici Vilímovská v Praze 6 došlo k havárii vody, hasiči odčerpávají kotelnu domu. Spolupracujeme s vodárenskou pohotovostí.
 10. K nehodě dvou osobních vozidel vyjeli třebíčští profesionální hasiči do ulice Nádražní v Třebíči.
 11. K nehodě tahače s nákladem dřeva vyjížděli koničtí a prostějovští hasiči za Horní Štěpánov. Auto se na úzké lesní cestě převrátilo do příkopu. Hasiči místo protipožárně zajistili, zasypali sorbentem uniklou naftu. Řidič kamionu skončil v péči ZZS.
 12. Jednotka ze stanice Bílina s podnikovou jednotkou Doly Bílina rozebírá opláštění parovodu u úpravny uhlí Dolů Bílina z pod kterého unikal kouř. Jednalo se o zahoření izolace parovodu.
 13. Policisté přijali oznámení o střelbě v nemocnici v Ostravě - Porubě. Na místě události je šest mrtvých a dvě zraněné osoby. Policie po pachateli intenzivně pátrá.
 14. Jednotka ze stanice Teplice zasahuje u dopravní nehody dvou osobních aut v Štůrově ulici v Teplicích - Trnovanech. Při nehodě byl jeden člověk zraněn. Odvezla jej Zdravotnická záchranná služba.
 15. Hasiči ze Žďáru nad Sázavou zasahovali mezi obcemi Bohdalec a Ostrov nad Oslavou u nehody osobního vozidla. Jeden člověk byl zraněn.
 16. Nedaleko obce Dolní Rožínka zasahovala jednotka ze stanice Bystřice nad Pernštejnem u nehody osobního vozidla, skončilo na střeše.
 17. Dvě hasičské jednotky zasahovaly v ulici Palackého v Podivíně u střetu osobního vozidla a chodce.
 18. Pavlína Havlenová (SDH Vladislav) a Hana Havlíčková (SDH Zlatá Olešnice) získaly titul Lion's Den, prestižní ocenění elitních závodníků disciplíny Firefighter Combat Challenge (FCC).
 19. Jednotka ze stanice Chomutov zasahovala u požáru osmi plastových kontejnerů na tříděný odpad v Březenecké ulici v Chomutově. Požár zasáhl i střechu přístřešku.
 20. Dvě profesionální a tři dobrovolné jednotky zasahovaly 10. prosince 2019 od 2:04 hodin u požáru dřevěného skanzenu Řepora v pražských Řeporyjích.
 21. Ráno 10. prosince 2019 po jedné hodině došlo k dopravní nehodě na silnici mezi obcemi Velvary a Neuměřice.
 22. Požár klestí a přírodního odpadu likvidovali hasiči v ulici Myslínova v Brně.
 23. K dopravní nehodě nákladního vozidla v Červené Hoře vyjížděli profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce. Při příjezdu na místo události našli hasiči návěs nákladního vozidla zapadlý v bahně. Automobil se podařilo vyprostit bez poškození.
 24. Dobrovolní hasiči z Ostroměře na Královéhradecku mají nově ve svém vybavení automatizovaný externí defibrilátor.
 25. V Říčanech zasahovali místní dobrovolní hasiči spolu s jednotkou ze stanice Rosice u dopravní nehody dvou osobních automobilů. Ta se obešla bez zranění.
 26. Profesionální jednotka hasičů ze Dvora Králové nad Labem zasahovala u dopravní nehody osobního automobilu, který havaroval na silnici č. 300 ve Smetanově ulici u přejezdu železniční vlečky. Automobil skončil mimo vozovku i mimo kolejiště.
 27. Požár nákladního automobilu na 171. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu likvidují hasiči ze dvou krajů, provoz je zastaven.
 28. Na konci roku se stalo již pravidlem setkání bývalých příslušníků profesionálních hasičů HZS Zlínského kraje.
 29. Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje získal od Libereckého kraje v březnu letošního roku účelovou dotaci na projekt “Věcné prostředky pro zajištění opatření nouzového přežití obyvatelstva v Libereckém kraji“.
 30. K nahlášenému požáru sazí v komíně rodinného domu v Roudnici vyjížděli profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolná jednotka z Nechanic. Po příjezdu jednotek už nebyly viditelné známky hoření, hasiči komín vyčistili. Událost se obešla beze škody.