Požáry

ohnisko žhavých zpráv | hasiči aktuálně
 1. V rámci třítýdenního pobytu v České republice navštívila 15. - 16. 10. 2019 delegace ozbrojených sil Jordánského hášimovského království Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje.
 2. Pět jednotek zasahovalo v Šebetově u požáru gauče na terase rodinného domu.
 3. K dopravní nehodě osobního automobilu a motocyklu vyjela jednotka HZS Neratovice do obce Líbeznice. Hasiči na místě provedli protipožární opatření a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem.
 4. Jednotky HZS Mnichovo Hradiště a SDH Mladá Boleslav-Podlázky zasahují u dopravní nehody v Bakově nad Jizerou. Hasiči pomohli s transportem zraněné osoby do vrtulníku a provedli protipožární opatření.
 5. Dvě jednotky hasičů zasahují v ulici Nad Trojou v Praze u menšího požáru tramvaje číslo 17.
 6. Jednotky HZS Mladá Boleslav a HZSP Škoda auto zasahují u dopravní nehody na dálnici D10 ve směru do Prahy. Převrátil se zde nákladní automobil a naboural osobní vůz.
 7. Mezi Dubou a Medonosy došlo k nárazu osobního vozidla do stromu. Na místě zasahují složky IZS.
 8. U obce Pasohlávky zasahovali hasiči ze dvou jednotek u nehody osobního a nákladního automobilu. Dvě osoby byly zraněny. Hasiči provedli zajištění místa dopravní nehody a poskytovali zraněným osobám první pomoc.
 9. Únik oleje z bagru likvidují v Letohradu hasiči ze stanice Žamberk.
 10. V místní části Třebíče Horka-Domky došlo na Bráfově třídě ke střetu dvou osobních automobilů. Událost se obešla bez zranění, hasiči provedli úklid komunikace a likvidaci uniklých provozních kapalin
 11. Krátce před šestou hodinou ráno 18. října 2019 přijali hasiči informaci o nehodě dvou kamionů na D1 ve směru na Brno u Ostrovačic. Podle prvotních informací měl jeden z nich převážet asfalt, který vytekl.
 12. Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v pátek 18.10.2019 ráno v obci Dobrá u tragické nehody dvou osobních automobilů – Škoda Octavia a Hyundai. Nehodu nepřežil jeden z celkového počtu čtyř pasažérů v obou havarovaných vozidlech, hasiči přitom museli z obou aut vyprostit tři zraněné osoby. Jeden z řidičů byl transportován do nemocnice vrtulníkem LZS.
 13. Na odstavném parkovišti a dalších plochách poblíž Automotodromu Brno se 17. října 2019 uskutečnil celodenní výcvik jednotek požární ochrany zaměřený na dekontaminaci osob a techniky.
 14. Ve Vendolí sjel do příkopu nákladní automobil převážející zvířata. Na místě zasahují hasiči ze stanice Svitavy.
 15. V ulici Čs. armády v Břeclavi zasahovali hasiči u úniku plynu, asistovali pracovníkovi plynáren.
 16. Tři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 17.10.2019 večer v Břidličné, místní části Lesy (okres Bruntál), u nehody těžkého lesního stroje harvestoru, který skončil na boku v potoce, momentálně ale bez vody. Hasiči vyprostili 24tunový stroj pomocí speciálu z Opavy.
 17. K příležitosti oslav 110. výročí otevření hasičské zbrojnice v Liberci byly 17. října 2019 předány medaile dlouholetým příslušníkům a spolupracujícím osobám, složili slib noví příslušníci, byla odhalena pamětní deska a pokřtěna nová publikace.
 18. Čtyři jednotky vyjely do ulice Svazu bojovníků za svobodu v Přelouči k požáru rodinného domku.
 19. Do ulice Na Šancích v Chrudimi vyjeli hasiči k nahlášenému požáru rozvaděče.
 20. Profesionální hasiči z požární stanice Otrokovice zasahují u nehody dodávky a osobního automobilu na 24. kilometru dálnice D55 ve směru na Hulín. Na místě nehody jsou všechny složky integrovaného systému.
 21. K dopravní nehodě dvou osobních automobilů vyjela ve svém městě jednotka HZS Benešov. Na místě došlo k úniku provozních kapalin, který hasiči zasypali sorbentem, provedli protipožární opatření a do příjezdu Policie ČR řídili dopravu.
 22. Profesionální jednotky z Broumova a Náchoda byly vyslány do Heřmánkovic, aby provedly monitoring rybníku a přítoku do něj, došlo totiž k úhynu ryb. Na místě byla také policie a zástupci odboru životního prostředí ORP Broumov, místo zásahu bylo předáno majitelům.
 23. Profesionální jednotka z hradecké centrály odstranila následky dopravní nehody tří osobních automobilů ve Střelecké ulici. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, vozidla blokovala provoz směrem od Lipek.
 24. Profesionální jednotka z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Opočna vyjeli k nahlášené dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Nehoda se stala na křižovatce silnic č. 298 a odbočky na Mokré.
 25. Profesionální jednotka z Hořic provedla nouzové otevření dveří bytu v Šárovcově Lhotě.
 26. Ve čtvrtek 17.10.2019 v 15:17 hod vyjely jednotky z Krče a centrální stanice do ulice Nuselská k požáru v kuchyni restaurace.
 27. Šest jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek 17.10.2019 odpoledne až do večera v Kunčicích pod Ondřejníkem (okres Frýdek-Místek) u požáru sedlové střechy a půdy rodinného domku s předběžnou škodou půl milionu korun.
 28. Ve čtvrtek 17. října byla krátce po třinácté hodině vyslána jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Říčany k technické pomoci do obce Jevany. Na místo vyjela jednotka s velitelským vozidlem a dvěma cisternovými automobily.
 29. Až sedm jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek 17.10.2019 odpoledne v Třinci-Starém Městě (okres Frýdek-Místek) u požáru v areálu střelnice, kde hořela až třímetrová zábrana z pneumatik, oplocení, terče a další vybavení střelnice, také křoví, a to zhruba na ploše 50 x 30 metrů.
 30. Před 13. hodinou vyslali jihomoravští hasiči čtyři jednotky profesionálních hasičů k nehodě kamionu na silnici u Moravského Krumlova-Polánky. Řidič se při nehodě zranil a byl ošetřen a následně odvezen záchrannou službou.