Požáry

ohnisko žhavých zpráv | hasiči aktuálně
 1. Jednotka ze stanice Žatec zasahuje u dopravní nehody dvou osobních aut v Plzeňské ulici v Žatci. Zraněného člověka převzala Zdravotnická záchranná služba.
 2. Krátce před pátou hodinou odpolední se stala nehoda přímo před požární stanicí v Uherském Brodě na ulici Pod Dvorem. Šlo o srážku osobního vozidla s cyklistou, který utrpěl zraněn. Do péče si jej vzali přivolaní zdravotníci. Hasiči na místě nehody usměrňovali dopravu.
 3. Smrt mladého muže si vyžádala odpolední nehoda mezi Rajhradem a Syrovicemi. Osobní auto zde narazilo ve velké rychlosti do mostní konstrukce, uvnitř zůstal zaklíněný řidič. Na místo se ihned sjely záchranné složky.
 4. K nehodě vyjížděli hasiči ze stanic Uherský Brod a Uherské Hradiště o půl páté odpoledne. Stala se na namrzlé vozovce ve směru od Březové na Lopeník, kde řidič se svým vozidlem skončil na střeše v lesíku mimo cestu. V péči záchranářů skončila spolujezdkyně, řidič zranění neutrpěl.
 5. V Koželské ulici v Ledči nad Sázavou zasahují místní profesionální hasiči u nehody osobního automobilu, který se převrátil na střechu. Jeden člověk byl zraněn.
 6. Stovku překročil počet zásahů souvisejících se silným větrem, který v úterý 28. ledna okolo poledne zasáhl ze začátku severozápadní část Česka.
 7. Na 139. kilometr dálnice D5 ve směru na Prahu byly vyslány dvě jednotky hasičů k ohlášenému požáru dodávky.
 8. Dvě hasičské jednotky vyjely do Horní Poustevny, odkud byl hlášen kouř na půdě. Hasiči rozebírají podlahu kolem komína.
 9. Na 18,5. kilometru dálnice D5 ve směru na Prahu narazil nákladní automobil do svodidel. Událost se obešla bez zranění zasahující hasiči provedli protipožární opatření.
 10. Na 17,5. kilometru dálnice D1 ve směru do Prahy narazil do vozíku Střediska správy a údržby dálnic osobní automobil. Jedna osoba byla zraněna.
 11. Společnost IFE-CR a.s. podpořila jednotku HZS Jihomoravského kraje ze stanice Židlochovice a zakoupila pro hasiče 8 speciálních batohů za 20 000 korun.
 12. Ráno přiložili do krbu a poté odešli. Když se po pár hodinách vrátili zpět, našli manželé vyhořelý dům plný štiplavého kouře. Ihned si na pomoc přivolali hasiče.
 13. V Římově havaroval osobní automobil a skončil na boku. Hasiči ze stanice Třebíč a obce Želetava provedli protipožární opatření a postavili vůz zpět na kola. Událost si vyžádala jedno zranění.
 14. Jihlavští profesionální hasiči zasahovali po sedmé hodině ráno u střetu dvou osobních vozidel u Stříteže. Při nehodě se zranili dva lidé.
 15. K dopravní nehodě na silnici číslo 101 u Chlumína vyjela jednotka HZS Neratovice, došlo tam ke střetu dvou osobních vozidel. O dva zraněné pečovali v době příjezdu hasičů zdravotníci.
 16. Dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic Soběslav a Tábor a dvě jednotky dobrovolných hasičů obcí Želeč a Planá nad Lužnicí byly v ranních hodinách v úterý 28. ledna povolány do obce Želeč k ohlášenému požáru sklepa rodinného domu.
 17. V úterý 7. ledna 2020 se na svou pravidelnou procházku kolem svého bydliště vydala jednasedmdesátiletá seniorka v Semilech.
 18. Jednotky HZS Poděbrady a Kolín vyjely k dopravní nehodě osobního automobilu a dodávky na silnici č. 38 mezi Pňovem a Novou Vsí u odbočky na Klipec.
 19. V pondělí 27. ledna krátce před dvacátou hodinou přijalo operační středisko středočeských hasičů oznámení o požáru řadového rodinného domu v Osnici v okrese Praha-západ.
 20. Jednotky HZS Benátky nad Jizerou a Mělník byly povolány k dopravní nehodě osobního automobilu do obce Krpy. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že autobaterii odpojili svědci události a na místě se nenacházela žádná osoba.
 21. Čtyři profesionální a 14 dobrovolných hasičských jednotek, z toho tři ze Středočeského kraje vyjelo k požáru velkokapacitního seníku do obce Černčice na Podbořansku.
 22. Na silnici č. 35 v katastru obce Konecchlumí došlo k dopravní nehodě osobního vozidla, které se srazilo se zvěří. Profesionální jednotka z Jičína pomohla se zajištěním místa nehody a odstranila následky. Místo zásahu si pak převzali policisté.
 23. Mezi obcemi Suchohrdly a Těšetice zasahují hasiči ze Znojma u dopravní nehody osobního a nákladního vozidla. Silnice je neprůjezdná.
 24. Jeden člověk byl zraněn při požáru sklepních prostor rodinného domu v Popelíně na Jindřichohradecku. Zasahovaly jednotky ze dvou krajů.
 25. Hasiči zasahují ve Všenorech, došlo ke střetu vlaku a osoby. Hasiči na místě pomáhají s evakuací cestujících z vlaku. Na místě jsou všechny složky IZS.
 26. K požáru v kanceláři vyjely jednotky HZS Kralupy nad Vltavou, Mělník, HZSP Synthos Kralupy a.s., HZSP Správa železnic Kralupy nad Vltavou a SDH Kralupy nad Vltavou a Minice - Kralupy nad Vltavou do kralupské ulice Nádražní. Hasiči oheň zlikvidovali v dýchací technice jedním C proudem.
 27. K dopravní nehodě osobního automobilu do stromu vyjely jednotky HZS Kralupy nad Vltavou a Roztoky k obci Debrno. Hasiči vyprostili jednu osobu za pomoci páteřové desky a předali do péče zdravotnické záchranné službě. Silnice byla v místě události uzavřena.
 28. Jednotka HZS Kolín zasahovala u dopravní nehody dvou osobních automobilů v Kolíně. Hasiči provedli protipožární opatření, odpojili autobaterii a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem. Jednu zraněnou osobu odvezla ZZS do nemocnice.
 29. Jednotka profesionálních hasičů (HZS MSK) ze stanice Karviná zasahovala v pondělí 27.1.2020 odpoledne v karvinské části Nové Město u požáru řadové garáže. Při kontrole požářiště objevila tělo muže středního věku. Okolnosti vzniku požáru a úmrtí muže jsou v šetření.
 30. Jednotka ze stanice Ústí nad Labem vyjela k dopravní nehodě dvou osobních aut v ulici Velká Hradební v Ústí nad Labem. Při nehodě byl jeden člověk zraněn. Vzala jej do péče Zdravotnická záchranná služba. Na místo byla povolána Policie ČR pro řízení dopravy.