Požáry

ohnisko žhavých zpráv | hasiči aktuálně
 1. V ulici Francouzská v Praze vyprošťuje jednotka z centrální stanice pomocí nastavovacího žebříku osobu z větrací šachty. Propadlý rošt do větrací šachty byl zajištěn.
 2. V ulici Hradní v Hustopečích hasiči zachránili srnku, která spadla do bazénu. Pak ji předali do péče záchranné stanice.
 3. Ve dnech 17. a 18. dubna 2019 se v Jablonci nad Jizerou konala pod záštitou MUDr. Přemysla Sobotky, náměstka hejtmana Libereckého kraje pro resort zdravotnictví, odborná konference Dny IZS 2019.
 4. Na 64. kilometr dálnice D5 ve směru na Prahu vyjeli hasiči k nehodě dvou kamionů a dvou osobních vozidel. Čtyři zraněné osoby převzala ZZS. Při cestě k zásahu došlo k nehodě vozidla HZS, tato nehoda se obešla bez zranění.
 5. Hokej – nejrychlejší kolektivní hra na světě. Hokej se hraje na olympiádě, hokej přitahuje fanoušky, hokej budí emoce. A v Českých Budějovicích, jako v jediném městě v celé České republice, hokej spojuje všechny složky integrovaného záchranného systému.
 6. V ulici Patočkova v Praze zasahují hasiči z Petřin u požáru osobního automobilu v motorové části.
 7. Mladoboleslavský územní odbor HZS Středočeského kraje uspořádal v úterý 16. dubna 2019 na letišti Aeroklubu Mladá Boleslav odbornou přípravu zaměřenou na využití Letecké hasičské služby.
 8. SDH Olešnice pořádá v sobotu 11. 5. 2019 V. ročník závodů v disciplínách TFA. Jde o druhý závod Moravské ligy TFA.
 9. V Mladoboleslavské ulici v Praze zasahuje jednotka ze stanice Satalice u nehody osobního automobilu. Jednotka vyprošťuje hydraulickými nástroji zaklíněnou osobu.
 10. Bezmála stovku osob zachránil během dvoudenního nepřetržitého česko-polského cvičení na vodních plochách nedaleko polského města Jastrzebie Zdroj (Slezské vojvodství) tým 36 příslušníků Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK), členů specializovaného záchranného a vyhledávacího týmu WASAR (Water Search And Rescue). Tým se ve čtvrtek 18.4.2019 odpoledne vrátil do Ostravy.
 11. Krátce před půl třetí odpoledne 18.4.2019 přijalo krajské operační středisko hasičů oznámení o dopravní nehodě v obci Střílky na Kroměřížsku.
 12. Profesionální hasiči z Jaroměře a Náchoda vyjížděli společně s dobrovolnými hasiči z České Skalice, Velké Jesenice, Říkova a Nového Města nad Metují k požáru hořících kokosových vláken. Ve firmě která zpracovává kokosové vlákno došlo na volné ploše k požáru balíků.
 13. Dopravní nehoda dvou osobních vozidel komplikuje dopravu v Otrokovicích na Zlínsku v ulici Objízdná. Zasahují zde hasiči ze stanice Otrokovice i policisté. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.
 14. Dvě jednotky hasičů zasahují u nehody karavanu na 161. km dálnice D1 ve směru na Prahu. Nehoda si vyžádala zranění.
 15. Již druhým rokem využil Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje možnost zorganizovat ve vojenském újezdu Boletice zdokonalovací jízdy pro řidiče hasičských zásahových vozů.
 16. „Uteklé“ pálení uhasili u obce Běleč, části obce Bzová profesionální hasiči ze stanice Tábor ve spolupráci s jednotkami SDH obcí Mladá Vožice a Běleč. Požár zasáhnul lesní porost na ploše přibližně 10 x 10 metrů. Vzniklá škoda je nulová.
 17. Na Velkém náměstí v Písku uhasila místní profesionální jednotka hořící odpad v odpadkovém koši. Požár je beze škody.
 18. Společně se ZZS a Policií ČR vnikli vimperští profesionální hasiči do bytu v Nádražní ulici ve Vimperku.
 19. Hasiči ze stanice Tišnov zasahují v Hradčanech u dopravní nehody osobního automobilu. Dva lidé byli zraněni, jednotka provedla protipožární opatření.
 20. Profesionální jednotka ze stanice Vodňany zasahovala ve svém městě v Tylově ulici, kde se střetla dvě osobní auta. Vozy zůstaly do sebe zaklíněny. Hasiči je po zadokumentování nehody policisty od sebe oddělili a zajistili. Zásah pak ukončili úklidem vozovky.
 21. Požár řešily jednotky (profesionální z Písku a dobrovolné z Mirovic, Čimelic a Rakovic) u Rakovic. Jednalo se o požár trávy, který hasiči uhasili za necelou půlhodinu. Vzniklá škoda je nulová.
 22. Profesionální hasiči ze stanice Milevsko a Písek a jednotky SDH obcí Mirovice, Lašovice, Kostelec nad Vltavou, Hrejkovice, Milevsko a Čimelice byli vysláni do Kostelce nad Vltavou, kde byl ohlášen požár domu.
 23. Ve Veselí nad Moravou vyprošťují hasiči ze dvou jednotek osobní automobil, který hrozí pádem do řeky.
 24. Vážná dopravní nehoda zablokovala provoz v Českých Budějovicích na Sídlišti Vltava v Labské ulici, kde došlo ke střetu osobního auta značky Škoda Fabia s kamiónem.
 25. Hlášení o dopravní nehodě dvou osobních vozidel v ulici Budějovická v Jemnici přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ve čtvrtek 18. dubna 2019 v 10.42 hod. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů z Jemnice.
 26. V obci Vlčnov na Uherskohradišťsku, kde se střetla v křižovatce dvě osobní vozidla. Na místě zasahují složky IZS. Hasiči ze stanice Uherský Brod u vozidel provedli protipožární opatření, odpojili autobaterie a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem.
 27. Ve čtvrtek 18.4.2019 v 10:20 hod vyjela jednotka z centrální stanice v Praze s lezeckým vybavením do ul. Krkonošská k vyproštění osoby po pádu do světlíku. Hasiči průzkumem místa zjistili, že bude třeba provést násilný vstup oknem pomocí rozbrušovací pily do suterénní místnosti.
 28. Po celý týden v Metylovicích panovalo krásné slunečné počasí a pouze jeden půlden přinesl déšť. Shodou okolnost to bylo právě v sobotní dopoledne. Do startovní listiny se zaregistrovalo 103 závodníků a závodnic ve čtyřech kategoriích. Pátou kategorií byla družstva sčítající časy muže, muže nad 35 let a ženy. Pro děti bylo opět připraveno nesoutěžní TFA o ceny sponzorů.
 29. Doutnající hrabanku uhasili v lese u Dačic, části obce Červený vrch dačičtí profesionální a dobrovolní hasiči. Požár, který se rozšířil na plochu přibližně 20 x 30 metrů, nezpůsobil žádnou škodu.
 30. Českobudějovická jednotka byla vyslána v Českých Budějovicích na Zavadilku k nouzovému otevření dodávky. Uvnitř bylo malé dítě. Hasiči byli nakonec odvoláni. Do auta se podařilo dostat ještě před jejich příjezdem.