Požáry

ohnisko žhavých zpráv | hasiči aktuálně
 1. Ve dnech 17. a 18. června 2019 se na městském stadionu v Liberci konal již 23. ročník soutěže Hasičské záchranné služby Správy železniční dopravní cesty, s.o. v požárním sportu. První den patřil atletickým disciplínám, běhu na 100 metrů a štafetě družstev. Úterý poté patřilo požárnímu útoku, který je „královskou“ disciplínou požárního sportu.
 2. V úterý 18. června 2019 se na Masarykově náměstí v Říčanech uskutečnil druhý ročník Dne záchranářů. Akce byla zahájena v devět hodin přivítáním zástupců všech zúčastněných složek a úvodním slovem starosty města Mgr. Vladimíra Kořena.
 3. Jihlavští profesionální hasiči zasahují u dopravní nehody osobního a nákladního vozidla na 106,5. km dálnice D1 ve směru na Prahu. Nehoda je podle prvotních informací bez zranění osob.
 4. Více jak dvacet událostí řešily jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů v souvislosti se středečním přívalovým deštěm. Nejčastěji vyjížděly na Tišnovsku a Vyškovsku.
 5. Přes území Olomouckého kraje se během velmi krátké doby opět přehnaly silné bouřky. Nejvíce zasaženou oblastí po lokálním výskytu přívalových vydatných srážek je okolí Čechy pod Kosířem, Senice na Hané, Náměšť na Hané, Senička, Laškov, Olbramice, Lipová, Kojetín a další.
 6. Předpověď meteorologů se vyplnila a Vysočinu zasáhla ve středu odpoledne bouřka doprovázená silným větrem a deštěm. V souvislosti s počasím zasahovali hasiči na Vysočině u více než osmdesáti událostí.
 7. Krátce po šesté hodině ranní se střetla v kopci pod obcí Petrůvka na Zlínsku čtyři osobní vozidla. Na místě stále zasahují složky IZS. Dvě zraněné osoby skončily v péči záchranářů. Nehoda v místě komplikuje dopravu.
 8. Kompletně novou zástavbou původního RZA Volkswagen Transporter se pyšní členové Hasičského záchranného sboru podniku Škoda Auto. Úpravu automobilu provedli ve Slatiňanech ve firmě Kobit THZ.
 9. Tragická dopravní nehoda se stala des asi tři hodiny po půlnoci na silnici l/35 v katastru obce Horní Bečva. Při havárii osobního vozidla tovární značky Seat, které prozatím z neznámých příčin vjelo mimo vozovku, zemřela čtyřiadvacetiletá cizinka.
 10. Krátce po 19. hodině přijalo krajské operační a informační středisko hasičů hlášení o převrácené plachetnici na vodní nádrži Rozkoš. Následně byly zalarmovány tři jednotky hasičů, profesionální z Jaroměře a Náchoda a dobrovolná z České Skalice.
 11. Čtyři jednotky hasičů likvidovaly v Javorné únik nafty z nákladního automobilu. Ten zapříčinila technická závada.
 12. V pražském Karlíně hasiči zachránili tři holuby přilepené k asfaltové střeše. Vyproštění trvalo asi 15 minut. Ptáci byli předáni záchranné stanici Lesy Praha.
 13. V obci Jasenná na Zlínsku nyní zasahují všechny složky IZS u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Komunikace je v místě uzavřena. Zraněny byly celkem čtyři osoby, z toho jedna těžce.
 14. Ve středu 19. června 2019 odpoledne vyjížděly dvě jednotky profesionálních hasičů k vážné dopravní nehodě do Bučovic na Vyškovsku.
 15. Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava zasahovala ve středu u dopravní nehody osobního vozidla a motocyklu v ulici Chlumova v Jihlavě. Při nehodě se zranil motocyklista.
 16. Město Ostrava prostřednictvím svých obvodů aktuálně zřizuje 22 jednotek sborů dobrovolných hasičů. Výměnou posledního dopravního auta, které v těchto dnech dostala proskovická jednotka, končí kompletní obnova vozového parku ostravských sborů dobrovolných hasičů. Beznadějně zastaralé vozy Avia nahradila špičková moderní auta Mercedes-Benz Sprinter.
 17. Na křižovatce silnic nedaleko obce Bečváry na Kolínsku došlo k nehodě osobního vozidla a motorky. Motorkář byl zraněn.
 18. Profesionální hasiči z centrální hradecké stanice odstraňovali následky dopravní nehody osobního a nákladního automobilu. Vozidla havarovala na silnici č. 35 mezi Hradcem Králové a Býští, v katastru Vysoké nad Labem.
 19. Do ulice Široká v Brně vyjeli hasiči ze stanic Lidická a BVV k nehodě dodávky a motorkáře. Jedna osoba skončila v péči ZZS. Hasiči provedli protipožární opatření a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem.
 20. Profesionální jednotka z Moravské Třebové zasahovala v místní části Sušice u nehody osobního vozidla a motocyklu.
 21. Dvě jednotky zasahovaly v ulici Severní v Pardubicích u požáru filtrace bazénu.
 22. Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly ve středu 19.6.2019 odpoledne v Orlové (okres Karviná), místní části Poruba, u pádu zlomeného stromu na vozidlo pro svoz tuhého komunálního odpadu.
 23. Dva dny 18. - 19. června 2019 patřily v Peci pod Sněžkou konferenci v rámci Vlajkového projektu BEZPEČNÉ POHRANIČÍ - BEZPIECZNE POGRANICZE, který je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj Interreg V-A Česká republika - Polsko.
 24. Ve středu 19.6. odpolede zasahovali hasiči ze stanice Nýřany u dopravní nehody osobního a nákladního automobilu na silnici č. 26 u dálničního sjezdu u Sulkova. Dvě dospělé a jedna nezletilá osoba byly transportovány ZZS do nemocničního zařízení.
 25. Asistenci ZZS při ošetření dělníka, jenž se při rekonstrukci rodinného propadl sádrokartonovým stropem z prostoru podkroví do obývacího pokoje, poskytli hasiči ve Štěnovickém Borku.
 26. Srážka dvou osobních vozidel komplikuje dopravu u Bělovského jezu v obci Bělov na Zlínsku. Při nehodě byly zraněny dvě osoby a jedno z vozidel začalo hořet. Zranění skončili v péči záchranářů.
 27. Na silnici z Velvar do Kralup nad Vltavou hořel nákladní automobil. Na pomoc mu vyjely jednotky HZS Kralupy nad Vltavou, SDH Kralupy nad Vltavou a Velvary a jelikož se událost nacházela v blízkosti kolejí tak i SŽDC Kralupy nad Vltavou.
 28. Požár izolace na střeše budovy likvidovali hasiči ze tří jednotek v Brně, v ulici Kamenná.
 29. V Horní Jadruži došlo k nehodě osobního automobilu. Událost si vyžádala zranění, na místě zasahovali hasiči ze stanice Tachov a obce Planá.
 30. Dopravní nehoda motocyklu se zraněním zaměstnala hasiče v Rokycanské ulici v Malé Doubravce. Osobu si převzala ZZS.